PET Tribloc AVE / O + H / Alcoa 60 / 80 /14 fyllningslinje








Om du väljer att köpa utrustning till ett lågt pris, se till att du kommunicerar med den riktiga säljaren. Ta reda på så mycket information om ägaren av utrustningen som möjligt. Ett sätt att fuska är att representera dig själv som ett riktigt företag. Vid misstanke, informera oss om detta för ytterligare kontroll, via feedbackformuläret.
Innan du bestämmer dig för att göra ett köp, granska noga flera försäljningserbjudanden för att förstå den genomsnittliga kostnaden för din utvalda utrustning. Om priset på erbjudandet du tycker är mycket lägre än liknande erbjudanden, tänk på det. En betydande prisskillnad kan indikera dolda fel eller försök från säljaren att begå bedrägliga handlingar.
Köp inte produkter där priset är för annorlunda än genomsnittspriset för liknande utrustning.
Ge inte samtycke till tvivelaktiga löften och förbetalda varor. Om du är osäker, var inte rädd för att klargöra detaljer, be om ytterligare fotografier och dokument för utrustning, kontrollera dokumentens äkthet, ställ frågor.
Den vanligaste typen av bedrägeri. Oärliga säljare kan begära en viss förskottsbetalning för att "boka" din rätt att köpa utrustning. Således kan bedragare erhålla ett stort belopp och försvinna, utan att ni kan få kontakt längre.
- Överföring av förskottsbetalning till kortet
- Gör ingen förskottsbetalning utan pappersarbete som bekräftar processen att överföra pengar, om säljaren är osäker i meddelandet.
- Överföring till "Trustee"-kontot
- En sådan förfrågan borde vara alarmerande, du kommer sannolikt att kommunicera med en bedragare.
- Överföring till ett företagskonto med ett liknande namn
- Var försiktig, bedragare kan dölja sig som kända företag, och gör små ändringar av namnet. Överför inte pengar om företagets namn är i tvivel.
- Byte av egna uppgifter i fakturan till ett verkligt företag
- Innan du gör en överföring, se till att de angivna uppgifterna är korrekta och om de avser det angivna företaget.
Säljarens kontaktuppgifter




















1,0 l Ø 81,37 x H= 276,17 mm - Leistung: 14.000 Fl/h
0,6 l Ø 68,0 x H= 245,16 mm - Leistung: 20.000 Fl/h
verfuegbarkeit: sofort
teaser: Maschine ansehen
Marke: Ortmann + Herbst,AVE,Alcoa
mit 60 Spülstationen
80 Füllventilen und 12 Schraubverschließern
Leistung
Der Füller und der Rinser werden komplett demontiert
Alle Zahnräder am Füller sind brandneu. Auch das Hauptlager wird erneuert
Die Füllventile werden komplett zu einer neuen Generation von Halshalte-Füllventilen erneuert. Das Produkt
Einlassrohr wird erneuert. Alle Zahnräder werden erneuert
Auch der Alcoa Schraubverschließer wird komplett demontiert und modifiziert
mit einem Pick-In-Place-System zur Handhabung von 28mm Kunststoff-Schraubverschlüssen. Der AVE Rinser wird ebenfalls von Anfang an komplett demontiert und wieder aufgebaut
Die Füllventile des Füllers sind halshaltende Füllventile
so dass der Füller keine Hubzylinder mehr hat. Der komplette Flaschentransport während des Spülens
Füllens und Verschließens wird im Hals gehalten
Der AVE Rinser spült die Flaschen mit Ozonwasser
Ein neuer Ozongenerator ist im Angebot enthalten
Der Triblock ist nach der Überholung wie neu. Neu ist auch die Schalttafel inkl. Frequenzumrichter und SPS Siemens S7. Ebenfalls neu ist das Pneumatikpanel. Auch der Triblock erhält eine neue Sicherheitsabdeckung
Sicherheitstüren und -fenster. CIP-Dummies und Druckregelventile sind ebenfalls enthalten
Der Triblock wird für Ihre 0,5 und 2,0 Liter fixiert. PET-Flasche