Cotuplas S4 lödkolv för plaströr




Om du väljer att köpa utrustning till ett lågt pris, se till att du kommunicerar med den riktiga säljaren. Ta reda på så mycket information om ägaren av utrustningen som möjligt. Ett sätt att fuska är att representera dig själv som ett riktigt företag. Vid misstanke, informera oss om detta för ytterligare kontroll, via feedbackformuläret.
Innan du bestämmer dig för att göra ett köp, granska noga flera försäljningserbjudanden för att förstå den genomsnittliga kostnaden för din utvalda utrustning. Om priset på erbjudandet du tycker är mycket lägre än liknande erbjudanden, tänk på det. En betydande prisskillnad kan indikera dolda fel eller försök från säljaren att begå bedrägliga handlingar.
Köp inte produkter där priset är för annorlunda än genomsnittspriset för liknande utrustning.
Ge inte samtycke till tvivelaktiga löften och förbetalda varor. Om du är osäker, var inte rädd för att klargöra detaljer, be om ytterligare fotografier och dokument för utrustning, kontrollera dokumentens äkthet, ställ frågor.
Den vanligaste typen av bedrägeri. Oärliga säljare kan begära en viss förskottsbetalning för att "boka" din rätt att köpa utrustning. Således kan bedragare erhålla ett stort belopp och försvinna, utan att ni kan få kontakt längre.
- Överföring av förskottsbetalning till kortet
- Gör ingen förskottsbetalning utan pappersarbete som bekräftar processen att överföra pengar, om säljaren är osäker i meddelandet.
- Överföring till "Trustee"-kontot
- En sådan förfrågan borde vara alarmerande, du kommer sannolikt att kommunicera med en bedragare.
- Överföring till ett företagskonto med ett liknande namn
- Var försiktig, bedragare kan dölja sig som kända företag, och gör små ändringar av namnet. Överför inte pengar om företagets namn är i tvivel.
- Byte av egna uppgifter i fakturan till ett verkligt företag
- Innan du gör en överföring, se till att de angivna uppgifterna är korrekta och om de avser det angivna företaget.
Säljarens kontaktuppgifter
Model: S4
Type : Manual sealer for plastic tubes
Applications
Production of samples for demonstration
Market research
Production of tubes for small or medium production runs
Laboratory testing, internal product compatibility
Features
S4 unit accepts tubes from 13.5 mm to 60 mm in diameter and up to 230 mm in length
Manual production speed of up to 240 tubes per hour
Adjustable timer from 0 to 30 seconds to meet sealing requirements
The tube is positioned between the sealing jaws by the operator
Tube positioning device ensures process repeatability and seal quality (missing parts, planned installation)
3.5 mm high jaws maintain pressure while sealing
Spring-loaded jaws open effortlessly with a lever
Consumption
water : 100 L / h
electrical : 400 W
Modèle : S4
Type : Soudeuse manuelle de tubes plastiques
Domaine d'utilisation
Génération d'échantillons pour démonstration
Étude de marché
Production de tubes pour petites ou moyennes séries
Test en laboratoire, compatibilité interne des produits
Caractéristiques
L'unité S4 accepte des tubes de 13,5 mm à 60 mm de diamètre et jusqu'à 230 mm de longueur
La vitesse de production manuelle peut atteindre 240 tubes par heure
Minuterie réglable de 0 à 30 secondes pour répondre aux exigences d'étanchéité
Le placement du tube est effectué par l'opérateur entre les mâchoires de scellage
Le dispositif de positionnement des tubes garantit la répétabilité du processus et la qualité du joint (pièces manquantes, prévoir installation)
Les mâchoires de 3,5 mm de hauteur maintiennent la pression tout en scellant
Les mâchoires sont à ressort, s'ouvrent sans effort au moyen d'un levier
Consommations
вода: 100 л/год
électrique : 400 W