Rayneri Groupe VMI (FR) Dynabloc SB 35 SE blandningsutrustning





















Om du väljer att köpa utrustning till ett lågt pris, se till att du kommunicerar med den riktiga säljaren. Ta reda på så mycket information om ägaren av utrustningen som möjligt. Ett sätt att fuska är att representera dig själv som ett riktigt företag. Vid misstanke, informera oss om detta för ytterligare kontroll, via feedbackformuläret.
Innan du bestämmer dig för att göra ett köp, granska noga flera försäljningserbjudanden för att förstå den genomsnittliga kostnaden för din utvalda utrustning. Om priset på erbjudandet du tycker är mycket lägre än liknande erbjudanden, tänk på det. En betydande prisskillnad kan indikera dolda fel eller försök från säljaren att begå bedrägliga handlingar.
Köp inte produkter där priset är för annorlunda än genomsnittspriset för liknande utrustning.
Ge inte samtycke till tvivelaktiga löften och förbetalda varor. Om du är osäker, var inte rädd för att klargöra detaljer, be om ytterligare fotografier och dokument för utrustning, kontrollera dokumentens äkthet, ställ frågor.
Den vanligaste typen av bedrägeri. Oärliga säljare kan begära en viss förskottsbetalning för att "boka" din rätt att köpa utrustning. Således kan bedragare erhålla ett stort belopp och försvinna, utan att ni kan få kontakt längre.
- Överföring av förskottsbetalning till kortet
- Gör ingen förskottsbetalning utan pappersarbete som bekräftar processen att överföra pengar, om säljaren är osäker i meddelandet.
- Överföring till "Trustee"-kontot
- En sådan förfrågan borde vara alarmerande, du kommer sannolikt att kommunicera med en bedragare.
- Överföring till ett företagskonto med ett liknande namn
- Var försiktig, bedragare kan dölja sig som kända företag, och gör små ändringar av namnet. Överför inte pengar om företagets namn är i tvivel.
- Byte av egna uppgifter i fakturan till ett verkligt företag
- Innan du gör en överföring, se till att de angivna uppgifterna är korrekta och om de avser det angivna företaget.
Säljarens kontaktuppgifter




Type: Dynablox SB 35 SE
No: 100853
Material: Stainless steel 1.4306 (304L), Stainless steel 1.4401 (316)
Motor: 1,5 kW, 230/400 Volt 1410rpm
Stirrer: check
Propellor stirrer: check
Shaft length: 900mm
Sizes stirring head: Dia: 300mm
Number of stirrers on shaft: 1
With frequency controller: check
Speed mixing shaft: 354 rpm
Mounted on support: check
Adjustable height: (manual)
Mounted on frame: check
With switchgear: check(as is)
Total height: 3,0 m
CE: check
Floorspace: 1,6x1,1 m
Extra Specifications: The machine comes with an additional spiral-cup agitator
merk: Rayneri Groupe VMI (FR)
General
Main Features
Specified Features - Stirrer
Information