A.T.C.S CODAP 2005 blandningsutrustning

































Om du väljer att köpa utrustning till ett lågt pris, se till att du kommunicerar med den riktiga säljaren. Ta reda på så mycket information om ägaren av utrustningen som möjligt. Ett sätt att fuska är att representera dig själv som ett riktigt företag. Vid misstanke, informera oss om detta för ytterligare kontroll, via feedbackformuläret.
Innan du bestämmer dig för att göra ett köp, granska noga flera försäljningserbjudanden för att förstå den genomsnittliga kostnaden för din utvalda utrustning. Om priset på erbjudandet du tycker är mycket lägre än liknande erbjudanden, tänk på det. En betydande prisskillnad kan indikera dolda fel eller försök från säljaren att begå bedrägliga handlingar.
Köp inte produkter där priset är för annorlunda än genomsnittspriset för liknande utrustning.
Ge inte samtycke till tvivelaktiga löften och förbetalda varor. Om du är osäker, var inte rädd för att klargöra detaljer, be om ytterligare fotografier och dokument för utrustning, kontrollera dokumentens äkthet, ställ frågor.
Den vanligaste typen av bedrägeri. Oärliga säljare kan begära en viss förskottsbetalning för att "boka" din rätt att köpa utrustning. Således kan bedragare erhålla ett stort belopp och försvinna, utan att ni kan få kontakt längre.
- Överföring av förskottsbetalning till kortet
- Gör ingen förskottsbetalning utan pappersarbete som bekräftar processen att överföra pengar, om säljaren är osäker i meddelandet.
- Överföring till "Trustee"-kontot
- En sådan förfrågan borde vara alarmerande, du kommer sannolikt att kommunicera med en bedragare.
- Överföring till ett företagskonto med ett liknande namn
- Var försiktig, bedragare kan dölja sig som kända företag, och gör små ändringar av namnet. Överför inte pengar om företagets namn är i tvivel.
- Byte av egna uppgifter i fakturan till ett verkligt företag
- Innan du gör en överföring, se till att de angivna uppgifterna är korrekta och om de avser det angivna företaget.
Säljarens kontaktuppgifter

Volume: 1000
Elec: 50 Hz 220-380 V
Moteur: SEW-EURODRIVE
Puissance moteur: 3 kW
Diamètre couvercle: 200
Diamètre sortie fond de cuve: 47 mm
Cuve mobile: Non
Dimensions (mm): 1250x1250 H 2330
Pression maxi admissible (bar): 1 / 1 bar
Hublot: 1
Température maxi: 50 °C
Température mini: 20 °C
marque: A.T.C.S
Sortie fond de cuve
Double enveloppe
Cuve de maintien en température
Cuve non gerbable inox
Masse de remplissage maxi admissible:1100 Kg
Type de fluide/groupe: gaz
Pression maxi admiss: -1/ 1 bar
Temp.maxi admiss: 50 °C
Temp.mini: 20 °C
Pression d'essai 1,5 bar